Придністров'я: анклав "русского мира" посеред Європи // Історія без міфів

 • Історія Без Міфів

  Підтримай нас на Патреоні 💰 www.patreon.com/historyUA
  Наша monoБанка 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
  ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598

  ФБ 👉 Historywitho...
  Співпраця 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

  Придністров’я - класичний приклад “замороженого конфлікту”. Частина Молдови, що внаслідок збройного протистояння 1990-1992 років стала де-факто невизнаною самопроголошеною державою з невизначеними перспективами та невиведеними російськими військами. Колись приналежна Україні територія, за сприяння 14-ї гвардійської армії генерала Лебедя перетворилася на осередок “русского міра” в гібридному поєднанні зі старою радянською ідентичністю.

  “Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
  Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
  Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14:00 та в суботу "10 запитань історику" о 12:00 .

Історія Без Міфів
Історія Без Міфів

*15 ТИСЯЧ ВПОДОБАЙОК – і ми підготуємо випуск про Абхазію, Південну Осетію та російсько-грузинську війну.* Не забувайте про підписку https://tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон https://www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 https://send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598

14 днів тому
BBB UA
BBB UA

А як щодо гагаузького конфлікту, його вирішення та наслідків?

4 дні тому
Ihor Levenets
Ihor Levenets

Пане Владлен, у мене є до Вас одне запитання. Скажіть, будь ласка, де ви знайшли відео допиту рос. диверсанта? Заздалегідь дякую за відповідь)

5 днів тому
имя фамилия
имя фамилия

@Алла Шевченко и шо . и умный и храбрый,что только дошло . что К Г Б . ДУРАКОВ НЕ НАБИРАЛО .

8 днів тому
Алла Шевченко
Алла Шевченко

Дякую 👍 Птн-Хл кєгєбіст 🕳️

8 днів тому
имя фамилия
имя фамилия

@Alex Google остряк однако . никто не захочет получить "подарок на "жэню " поэтому не звизди что кто то кого то "боится ".

8 днів тому
Симон _
Симон _

Ничего не сказано про воинов УНА УНСО на стороне ПМР?

9 годин тому
19SergejPanarin91
19SergejPanarin91

8:38 - что за абсурд ? Молдавский язык не может быть диалектом румынского, т.к. Румыния существует лишь со второй половины ХIХ века, а Молдавия со Средневековья. Хронология у вас хромает, как и здравый смысл. Исторически, молдавский язык был на основе кириллицы, в ХIХ веке стали переносить на латиницу, так румынский язык и появился.

9 годин тому
Костянтин Лядецький
Костянтин Лядецький

По таких відео потрібно вивчати історію. А депутатами і представникам влади,обов'язковими для вивчення.

10 годин тому
Gorbick Dany
Gorbick Dany

У Бенднрах також помер Іван Мазепа

12 годин тому
М.О.О.
М.О.О.

заберу несправну хлібопічку HITACHI HB B100 візуально цілу. ( можу прислати 0.5 дистиляту )

13 годин тому
Dany Foster
Dany Foster

В приднестровском конфликте, наверное единственный раз на стороне России воевали также украинские националисты. Мне кажется это важным упомянуть. Представители организации УНА-УНСО (Украинская Национальная Ассамблея — Украинская Народная Самооборона). Конечно, у них был интерес не помочь Москве, а вернуть левобережье в состав Украины. Тем не менее, российские и украинские националисты оказались в одних окопах. Но уже с началом первой чеченской, украинцы (добровольцы) и русские воевали друг против друга на Кавказе.

13 годин тому
Lesya Slobodyanik
Lesya Slobodyanik

Скрізь фашисти...щоб вас підняло і гепнуло...довбні! Так що в нас гембель надовго...

14 годин тому
Анна Киенко
Анна Киенко

Також треба відзначити, що демографічна ситуація як в Європі, так і у всіх країнах СНД вкрай мінусова.

22 години тому
Анна Киенко
Анна Киенко

Ці конфлікти ніколи не закінчаться. Тільки позитивно-прогресивна ідеологія може всіх об'єднати і примирити.

23 години тому
Mirax
Mirax

Україна аж тепер побачила гримасу "словянского братства". Раші ще залишилося розпочати війну з "белорускими фашистами", і все, 4-й Рейх викристалізувався.

День тому
Vitalie Samoil
Vitalie Samoil

Наконец в Украине стало больше людей понимающие какую проблему создала сама Украина. Украинцы воевали против Молдовы. Цель : уничтожить румын и захват территории. Ну вот Молдову побили, отпразновали. А теперь что делать с русской армией у себя за спиной. Да и Молдова ослабла за период таскания гирь "русского мира".

День тому
Maksim Rozhkov
Maksim Rozhkov

Покажите психиатру мимику лебедя. Интересно его мнение

День тому
валерий богута
валерий богута

типова туфта, для захисту злодіїв у владі україни і молдови, що довели свої народи всі бачать до чого, а винна , звичайно, росія. , хоча україна з її ющенками і т.д. багато раз могла довести, що вона цивілізована країна,

День тому
Алекс Владимиров
Алекс Владимиров

А где о Украинских добровольцах и о выдаче Украинских паспортах выдаваемых до 2014г

День тому
Алекс
Алекс

Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон )))) Владлен чемпіон ))))

День тому
Shalavick
Shalavick

Чому правдивий пан, який не любить міфів, "забув" розповісти про участь України в цьому конфлікті? Як расєянські війська їхали через Україну? Як в придністров'ї вивішували українські прапори?

День тому
Dmytro Nesterenko
Dmytro Nesterenko

Дуже вам дякую за це відео. Підписка є!

День тому
Ihor Shutyi
Ihor Shutyi

Чомусь забули згадати такий пікантний факт, як активна участь унсовців в конфлікті на боці ПМР. 😎

День тому
Alex
Alex

Якщо жодна держава світу не визнала це "ПМР", то чому автівки з номерами невизнаної "ПМР" їздять Одеською областю? Їх там сотні, якщо не тисячі.

День тому
Igor Solodovnik
Igor Solodovnik

Щіра подяка за вашу працю. Чекаємо на нові випуски. Слава Україні!

2 дні тому
Андрей Липкан
Андрей Липкан

Время летит. Призраки прошлого.

2 дні тому
Леонид Кузьмин
Леонид Кузьмин

Да брехливую историю рассказывают тут. Где добровольцы с Украины,где УНА-УНСО, где Корчинский который воевал против молдаван. А про Смирнова вообще смешно. ибо Смирнов в 1992 году бегал по Администрации Президента Украины и просил принять ПМР в состав Украины. а когда его арестовали и вывезли в молдову , то он обратился в Москву с таким самым предложением, и только потом был Лебедев с его известной фразой "Завтракать я буду в Тирасполе,обедать в Кишиневе, а ужинать в Бухаресте". А после этого 14 армия спасла приднестровье от уничтожение со стороны молдавский и румынских националистов.Учите историю

2 дні тому
Леонид Кузьмин
Леонид Кузьмин

Приднестровье это независимое государство. а румыны-молдаване хищники которые посягают на выбор приднестровского народа

2 дні тому
Анжела Бибик
Анжела Бибик

Дякую! Дуже схожий сценарій! Аж не віриться. Історія під кальку. Донбас

2 дні тому
Oleksandr Malatai
Oleksandr Malatai

Хорошу роботу робите!👍

2 дні тому
Dmytro Borozenets
Dmytro Borozenets

Головне в історії - вміти шукати причини та робити висновки

2 дні тому
Михайло Шевчук
Михайло Шевчук

Дякую, дуже пізнавально і важливо

2 дні тому
Canade Hatsushi
Canade Hatsushi

+

2 дні тому
Владимир Лобзиков
Владимир Лобзиков

А нах можно послать, без денег?

2 дні тому
Володя Володя
Володя Володя

Рфии не помагать и с голоду забудут об имперских замашках Своих людей гнобят держа в бедности и лезут учить жить других Всё страны ушедшие от влияния россии сейчас процветают

2 дні тому
NEKSYS VRATA
NEKSYS VRATA

если прочитать слово Приднестровья задом на перед то будет\\ я стровил дно при \\украине и молдовы совпадение или случайность а может это все мистический план путинского кремля? падазрительно!

2 дні тому
Banderstadt
Banderstadt

Лайкос!

2 дні тому
blackwood0363
blackwood0363

К автору видео. Попробуй переделать формат, а то выглядишь и звучиш как тв передача из 00х, больше бы свободной разговорной речи. PS. Извиняюсь за русский

2 дні тому
Catman Cat
Catman Cat

Придністров'я - це заповідник СРСР! Доводилося спілкуватися з його мешканцями і це жах! Для них світ залишився чорно-білим! На жаль, це ворожа для України територія!

2 дні тому
Urbi et orbi
Urbi et orbi

а чого про УНСО соромязливо промовчали?) вони ламають ваш нарратив?) вони ж теж там будували русскій мір :)))

3 дні тому
Сергей Петрич
Сергей Петрич

Молдоване,украинцы,национальности,а такой национальности россияне нет,есть русские и другие народы,которые населяют . Россию,правда украинцы это то же имскуственно созданная национальность,как и сама. Украина,на самом деле это. Русь,а национадьности это русины и малороссы,первых путем геноцида украинизировали австрийцы и мадьяры,вторых большевики.

3 дні тому
Alex Ferguson
Alex Ferguson

Дякую. Дуже гарне відео. Дуже важлива тема. Дуже. Думаю, що це мають бачити в усьому світі (дуже яскравий приклад). Потішило в кінці оце майже Подерев'янківське "куди приходить Росія .." зацінив. Чути розбещенi крики морських птахiв, ревiння моржа, а також iншi звуки, iздаваємиє різною морською сволотою.

3 дні тому
Vadim Вадим Лукашенко. Лукашенко Белая Церковь
Vadim Вадим Лукашенко. Лукашенко Белая Церковь

Дякую, познавательно.

3 дні тому
Анатолий Великий
Анатолий Великий

Интересное видео было и познавательно. 👍

4 дні тому
art art
art art

Такі території треба було би економічно блокувати, а не допомагати їм виживати і непогано так існувати між двома нерішучими державами. Тим паче зараз

4 дні тому
Outlook Outlooker
Outlook Outlooker

+

4 дні тому
konstantin video
konstantin video

заказная бредятина:(((

4 дні тому
Женя Аристархов
Женя Аристархов

Лебедь балотировался на пост президента, я лично, будучи гражданином РФ-ии голосовал за лебедя / как я ошибался / это каратель и обычная шестерка кремля. Евдокимов ,лебедь и еще десятки неугодных кремлю //пукину// были утилизированы. Слава народу Украины. ск

4 дні тому
Johnny T
Johnny T

Я из Тирасполя, но ненавижу Россию. Эта страна убииц

4 дні тому
Johnny T
Johnny T

Россия это дно

4 дні тому
Андрій
Андрій

🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

4 дні тому
Lusyolla Led
Lusyolla Led

Класний канал! Дякую за вашу працю!

4 дні тому
Stepan Z.
Stepan Z.

👍👌✌🇺🇦🇺🇦🇺🇦

4 дні тому
Тарас
Тарас

Цікаво!

4 дні тому
Максим
Максим

Мені одному цікаво, чому ні разу не було згадано про участь бійців УНА-УНСО в конфлікті Придністров'я і Молдови?

4 дні тому
Ston E
Ston E

А що ж Україна не допомогла Молдові? Грузії майже не допомагала, а зараз волаєм на весь світ, щоб нам допомагали.

4 дні тому
Hunter Odessa
Hunter Odessa

Дякуючи Вашому каналу, наші прихильники руцького міру мають нагоду зазирнути на декілька десятиліть вперед! «имеющий уши да услышит, имеющий глаза - да увидит» . Так понятно ???

4 дні тому
Nadejda Vedenteva
Nadejda Vedenteva

Putin kriminal

4 дні тому
Микола Януль
Микола Януль

Дякую. Ви молодці. Успіхів Вам та Вашому каналу. Ще раз дякую.

4 дні тому
Dmitry Baіda
Dmitry Baіda

Дякую за випуск

5 днів тому
Кокс Стасюк-Гайсинський
Кокс Стасюк-Гайсинський

Чудове відео

5 днів тому
k *
k *

А про УНА-УНСО на стороні ПМР і спроби приєднання до України всього Придністров‘я нічого не сказали(

5 днів тому
Ростик Гончар
Ростик Гончар

20:00 Памятнику Ленину нужо снести и заменить их памятниками Гитлеру И не троньте их пашпарты, у нас их вообще нет даже у маленького непризнанного государства есть паспорта в отличие от Украини

5 днів тому
Ростик Гончар
Ростик Гончар

Знаете освобождении Молдавии от Турецкой окупации было ошибкой Росии учитивая как они отблагодарили нас через 100 с лишним лет, лучше бы они так и были частью братского Турецкого народа возможно их бы и освободила братская Германия в 1940 Братьям Романам было глубоко насрать что их родичи сотни лет находяться под окупацией Турков мусульман они былы заняти своми делами- войнами друг с другом и колониями

5 днів тому
Ольгита Татарченко
Ольгита Татарченко

Хай квітне український ютюб 😀

5 днів тому
Константин Балаканов
Константин Балаканов

Почему молчишь об украинских националистах, они тоже воевали против Кишинева?

5 днів тому
Jenya B.
Jenya B.

про донских казаков рассказали, а вот про УНСО Корчинского ни слова. Вот такая история без мифов

5 днів тому
Александир Бойко
Александир Бойко

Спасибо!Интересно.

5 днів тому
МАКСИМ ВАСИЛЕЦЬ
МАКСИМ ВАСИЛЕЦЬ

і жодного слова про участь в цьому конфлікті уна-унсо на боці сєпарів.

5 днів тому
Ярко Гулій
Ярко Гулій

Гарний матеріал про наших найближчих сусідів - нас намагаються провести по тій самій дорозі.

5 днів тому
Олекс Микола
Олекс Микола

У одного из друзей, проживающих в Приднестровье, я спросил, зачем нужна была там у них заворуха? Ответ, чтобы лучше воровать.

5 днів тому
Ростик Гончар
Ростик Гончар

Воруют везде

5 днів тому
victor torus
victor torus

А про украинских добровольцах - ничего ? Их там было не мало .... вместе со своими "скрепными братками" боролись за "славянский мир" и убивали румыно-фашистов... Об этом не очень-то хочется вспоминать...?

5 днів тому
Mikhail Philippov
Mikhail Philippov

Интересно а что в Приднестровье делали УНА-УНСО тогда? Тоже идеи "русского мира" продвигали?

5 днів тому
Антін Чігур
Антін Чігур

Промовчали, що з 2014 р ми могли б прикрити транзит "миротворців" ПМР. А в 1991-1992 відловлювати "добровольців", що перли через нас. Робимо "хорошою міну при плохой ігрє".

5 днів тому
Ростик Гончар
Ростик Гончар

Обьясни

5 днів тому
Uncle Prokop
Uncle Prokop

Респект ведучому👍 пізнавальне відео

5 днів тому
pro100olga
pro100olga

Спасибо за интересное видео! Боюсь, такая же ситуация непризнания и разрухи ещё долго будет и на Донбассе. Интересно, что подходы россиян не меняются. Было бы интересно послушать про замороженные конфликты в других странах (тот же Кипр) - чем там отличается ситуация

5 днів тому
pro100olga
pro100olga

Ахаха, пошла смотреть остальные видео, и вижу, что про Кипр уже есть))))

5 днів тому
лена залещук
лена залещук

В Приднестровье погибло много молдавских омоневцев от рук бандитов из оун.

5 днів тому
Ростик Гончар
Ростик Гончар

Возможно по делом

5 днів тому
Максим Саенко
Максим Саенко

Ну і яка може бути довіра до поліції. Ганьба.

5 днів тому
Сергій Уманець
Сергій Уманець

Дуже цікаво зроблено) важливу тему розкрили, бо багато людей живуть та не знають насправді про таке

5 днів тому
Сергей Бурылин
Сергей Бурылин

Дуже цікаво

6 днів тому
Osama Kais
Osama Kais

Закрив ще одну прогалину у своєму розумінні сучасної історії, дякую!

6 днів тому
Dan
Dan

Яке лайно цей «канал» ще один «анал» Вивод ведучого просто ідіотский.

6 днів тому
Антонина М
Антонина М

Всё точно так же как у нас в Украине. Как под копирку. Мой дядя двоюродный за ПМР воевал. Подарил маме книжечку, она и сейчас у меня есть. Тот же бред. "Войска Молдавии уничтожают свой народ, защитим русских. язык, фашисты, истории похожие на распятого мальчика" Один в один. Неужели и у нас эта рана также будет кровить десятилетиями?

6 днів тому
Арсен Тринітка
Арсен Тринітка

Ви знали що в ПМР воювали українські націоналісти за те щоб ПМР стала територією України?

6 днів тому
бог пве
бог пве

Автор этого видео спецом замалчивает про уна-унсо?

6 днів тому
Wan Fynt
Wan Fynt

Газ российский , металлолом и руда с Украины , прокат в Европу , дурачье убивай друг друга

6 днів тому
remulus maximus
remulus maximus

"Если президент Молдовы после очередной попытки договориться с И.Смерновым официально заявляет, что больше не воспринимает приднестровского лидера иначе чем просто гражданина республики Молдова, а президент Украины устраивает последнему гостеприимный приём в Киеве - это вряд ли способствует урегулированию ситуации" (киевская газета "Зеркало недели". июль 2002г.) ...было время когда Украина поддерживала, и даже выдвигала инициативы по федерализации Молдовы - почему в этом ролике об этом ничего не говорится? понятно что на сегодняшний день позиция Киева кардинально изменилась, и понятно почему, но нужно не забывать про свои ошибки... карму ещё никто не отменял, хлопцы. Слава Украине!

6 днів тому
mike sh
mike sh

а в кишеневском дьютике продается коньяк из приднестровья) сплошное лицемерие. страна-агрессор ,но деньги за транзит газа давай)) так и моль с сша торгует нефтью и ураном.

6 днів тому
Скажений вiйт
Скажений вiйт

Ще один....

6 днів тому
Максим Баранюк
Максим Баранюк

А про Українських добровольців в цім конфлікті ні слова. І про те, як Чорновіл вимагав їх негайне виведення звідти ( а можнабуло забирати собі ). Історія без міфів - як завжди без міфів, але не договорює щось. Всеж краще ніж у Братів Капранових.

6 днів тому
Serhiy
Serhiy

А вам не кажется, что если заменить слова Приднестровье на Украина, а Украина на РФ, то будет прям 1 в 1 путинская риторика относительно Украины? Чет как-то противнененько стало...

6 днів тому
Владимир Лысенко
Владимир Лысенко

+++

6 днів тому
Vit Gor
Vit Gor

Куда не влезут эти твари,одна разруха и нищета

6 днів тому
Вайда Любов
Вайда Любов

Нехай квітне український ютуб!

6 днів тому
michael9 Almaty
michael9 Almaty

пора дать юридическую оценку доктрине "руский мир" и провести полную люстрацию преступлений с глубиной анализа в 200 лет! русизм капут!

6 днів тому
Eclipsa Butterfly
Eclipsa Butterfly

І знову фашизм. Хоч би щось оригінальніше придумали, їй богу

6 днів тому
Антон Ткаченко
Антон Ткаченко

Хороший випуск, але не розумію, чому оминули участь українських добровольців в конфлікті. Це ганебна сторінка нашої історії і ми не маємо права про це забувати.

6 днів тому
Олег Сирык
Олег Сирык

Про Гіркина на боці ПМР сказано, про Корчинського ні... Про проєвропейського президента Санду є, а про те що Молдова парламентська республіка з проросійською більшісттю ні...

6 днів тому
Nazar Pashko
Nazar Pashko

Можна одне питання? Якщо подивитись на карту 2:42, то територія на сході яка в той час не вдохила до УНР, майже така як зараз ті бананові республіки. Як такі співпадіння можливі?

7 днів тому
Artur Rabtsevsi
Artur Rabtsevsi

змертьй усарайинэ

7 днів тому
SergA A
SergA A

, Хороший анализ, не плохие параллели ,глубокий исторический фундамент... и гиркина упомянули, и казачков, только вот есть одно но, почему нет ни слова о хлопцах с УНА-УНСО? а ведь они воевали плече к плечу с козачками и гиркиным, на стороне сепаратистов из ПМР. Как так "случайно" был упущен данный факт? Почему, о первых вспышках насилия в Дубосарах упомянули вскользь, а не раскрыли, кто, кого и каким образом "насиловал"? а как началось все в Бендкрах? как 19 июня, со стороны Каушан, в город вошла колонна бронетехники и доблестных молдавских военных которые херачили все и вся на своем пути начиная с микрорайона Ленинский?, а ведь вооруженные силы ПМР находились на другом конце города. Хорошее у вас было начало, а потом... пошло ,поехало... и чем вы отличаетесь от кисилева, скабеевой и т.д.? дизлайк вам...

7 днів тому
Ростик Гончар
Ростик Гончар

Наверное насиловали руминские спецназовцы, жаль что их мало перестреляли

5 днів тому
Альпедро Бавантори
Альпедро Бавантори

І в Чорнобилі

7 днів тому
Альпедро Бавантори
Альпедро Бавантори

І в Чорнобилі

7 днів тому
Олег Мельник
Олег Мельник

Мне одному интересно каким чудесным образом идёт снабжение российского контингента , если Приднестровье имеет границу только с Молдовой и Украиной ?

7 днів тому

Далі

Карабах-Арцах: біль, який не вщухає // Історія без міфів

25:08

Історія Польщі. Уроки для України

47:19

Історія Польщі. Уроки для України

імені Т.Г. Шевченка

Переглядів 208 тис.

Нашли ангар с редкими тачками

36:09

Нашли ангар с редкими тачками

Жекич Дубровский

Переглядів 3,5 млн

Гордеева - голос русской боли / вДудь

1:55:21

Пётр Козлов. Тайна затерянного города | @Русское географическое общество

52:57

Пётр Козлов. Тайна затерянного города | @Русское географическое общество

Русское географическое общество

Переглядів 499 тис.

Перша світова війна і Україна // Історія без міфів

22:18

Перша світова війна і Україна // Історія без міфів

Історія Без Міфів

Переглядів 31 тис.

Нашли ангар с редкими тачками

36:09

Нашли ангар с редкими тачками

Жекич Дубровский

Переглядів 3,5 млн

Гордеева - голос русской боли / вДудь

1:55:21